Güney Afrikalı futbolcu kaçırma teşebbüsü sırasında öldürüldü

DUVAR – Güney Afrika’nın Kaizer Chiefs takımında forma giyen Luke Fleurs, bir kaçırma teşebbüsü sırasında öldürüldü. Polisin açıklamasına göre, 24 yaşındaki futbolcu, 3 Nisan Çarşamba gecesi, Güney Afrika’nın Johannesburg kentindeki bir akaryakıt istasyonunda göğsünden vuruldu. Saldırganlar daha sonra Fleurs’ün aracıyla kaçtı.

Reuters haber ajansının aktardığına göre, polis sözcüsü Mavela Masondo, basına yaptığı açıklamada, olayla ilgili olarak “Akaryakıt istasyonu çalışanının kendisiyle ilgilenmesini beklerken iki silahlı erkek karşısına çıkmış” bilgisini paylaştı. Masondo, cinayetle bağlantılı olarak henüz gözaltına alınan bir şüphelinin bulunmadığını söyledi.

‘O KADAR BÜYÜK BİR KAYIP Kİ…’

Luke Fleurs, 2021 yılında Japonya’daki Tokyo Olimpiyatları’nda ülkesini temsil etmişti. Güney Afrika Futbol Federasyonu Başkanı Danny Jordaan, Fleurs’ün ölümüne ilişkin yaptığı açıklamada, güne ‘genç bir canın yitirildiği’ haberiyle gözlerini açtıklarını belirterek, “Bu, ailesi, dostları, takım arkadaşları ve genel olarak futbol için o kadar büyük bir kayıp ki… Hepimiz bu genç adamın vefatının yasını tutuyoruz” ifadelerini kullandı.

Güney Afrika Spor, Sanat ve Kültür Bakanı Zizi Kodwa da konuya ilişkin açıklamasında ‘bir canın daha şiddet suçu sebebiyle kaybedilmesi karşısında üzüntü duyduğunu’ söyledi.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir