Avcıların Beklediği Kripto Para Airdrop’u Yakında: Sinyaller Geldi!

EigenLayer, yeni kurulan Eigen Foundation tarafından dağıtılacak olan yerel tokenini tanıttı. Geliştiriciler EIGEN tokeninin Whitepaper’ını Github’da yayınladı. Kripto para projesi, birden fazla sezon boyunca Eigen tokenlerinin %15’ini stake edenlere tahsis edecek.

Kripto para airdrop avcılarının beklediği airdrop geliyor!

Restaking protokolü EigenLayer Mayıs ayında yerel bir token başlatıyor. Kripto para projesi, platformun staker’ları için bir airdrop planlıyor. Yapılan açıklamaya göre, yeni kurulan ve kar amacı gütmeyen bağımsız Eigen Foundation, tokenı piyasaya süren kuruluş olacak. EIGEN token, piyasaya sürüldüğünde toplam 1,67 milyar token arzına sahip olacak. Vakıf, tokenlerin %45’ini kendi topluluğuna tahsis etti. Bu da stakedrops (%15), topluluk girişimleri (%15) ve ekosistem geliştirme (%15) olarak alt bölümlere ayrılmış durumda.

Ayrıca kripto para projesi, tokenlerin %29,5’ini yatırımcılara tahsis edecek. Erken katkı yapanlar ise tokenlerin %25,5’ini alacak. Yatırımcılar ve erken katkı yapanlar, tahsisatları için toplam üç yıllık bir kilitleme süresine tabi. İlk yıl tam bir kilitlenme olacak. Proje, sonraki iki yıl boyunca toplam varlıklarını ayda %4 oranında kademeli olarak serbest bırakacak.

Proje ekibi, Whitepaper’ı yayınladı

EigenLayer, kullanıcıların çeşitli likit stake tokenlerinden ETH yatırmasına ve “yeniden stake etmesine” olanak tanıyan ve bu fonları üçüncü taraf ağları veya aktif olarak onaylanmış hizmetleri güvence altına almak için tahsis etmeyi amaçlayan bir platform. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere geçtiğimiz Haziran ayında lansmanını yaptı. O zamanda bu yana, stakerler 16 milyar dolar değerinde ETH yatırdı. Proje ayrıca bugün Eigen token’ın yapısını ve EigenLayer ekosistemine nasıl uyacağını açıklayan bir Whitepaper yayınladı.

EigenLayer topluluk airdrop’u

EigenLayer’ın stakedrop olarak adlandırdığı topluluk airdrop’u, platformu kullanarak stake yapanlara token arzının %15’ini dağıtacak. Kripto para projesi, bu tokenleri birden fazla sezonda dağıtacak. İlk sezonda vakıf, 15 Mart 2024 tarihinde alınan stake faaliyetlerinin anlık görüntüsüne dayanarak kullanıcılara token arzının %5’ini dağıtacak. Bu ilk sezon tahsisinin %90’ı, 10 Mayıs’ta 120 günlük bir talep penceresi ile açık olacak. Proje, son %10’luk kısmı ise bir ay sonra gerçekleşecek olan ilk sezonun ikinci aşamasında dağıtacak.

Dağıtım hesaplaması, yatırılan ETH miktarına ve yatırılan sürenin uzunluğuna bağlı olarak doğrusal olacak. Ayrıca, yerel re-staking gibi diğer faktörler ek bir ödül artışı alacak. Başlangıçta, talepler başladığında, tokenler, ademi merkeziyetçilik için yeterli zaman sağlamak ve token’in faydası ve yönetişimi konusunda topluluk fikir birliğini teşvik etmek için devredilemez olarak kalacak. Bununla birlikte, EIGEN token piyasaya sürüldüğünde, kullanıcılar EigenDA’da onu stake edebilecekler. Kripto para projesi, diğer AVS’lerin de yakında aynı şeyi yapacağını belirtti. Projenin topluluğa dağıtacağı arzın diğer %10’luk kısmı ise gelecek sezonlar için bir kenarda duracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir